Шукати в цьому блозі

Віртуальна виставка "Нескорима душа Валентини Протопоп"


Протопоп Валентина Ростиславівна

      Народилася 4 січня 1959 року, проживає в селищі Іваничі. Доля розпорядилася так, що в дитинстві Валентина тяжко захворіла і з часом хвороба позбавила її можливості обходити себе. Для Валентини Протопоп, прикутої до ліжка з 13 років, світ не обмежується рідною домівкою. Це завдяки талантам, котрим так щедро наділила доля цю мужню життєлюбну жінку. Головний її талант - уміння бачити прекрасне у звичайному, буденному. Валентина вишиває, випалює пейзажі на дереві, малює. Чимало зусиль довелось докласти Валі, щоб заочно здобути середню освіту, пізніше закінчити також заочно Московський народний університет образотворчого мистецтва.

     Неодноразово її вишивані рушники, серветки, графічні малюнки були представлені на районних виставках, захищали честь району на творчому звіті в області. Протягом багатьох років її графіка друкувалась на сторінках газет "Сільські вісті", "Волинь", районної газети "Колос". У квітні 2008 року у м. Києві у Музеї гетьманства функціонувала виставка "Художники "Сільських вістей"", в рамках якої виставлялись роботи і Валентини Ростиславівни Протопоп.

     Творами цієї художниці проілюстровано книги Олександра Матійка "Потоки", "Росянщина", Віри Хом'як "Віра. Надія. Любов", Йосипа Струцюка "Буб", Іллі Темертея "Поезії", "Україна - моя Батьківщина"-альманах, Лариси Шахової "Грудочка цукру", Ольги Соколовської "Я в душу сонце й райдуги впускаю".

     Творчість дає Валентині снагу, віру в свій талант, окрилює. Двері її дому завжди відкриті для людей. Талановита, ніжна душею і сильна духом, вона зігріває людські серця своїм теплом, засіває їх добром. Чимало її картин помандрували до волинян, які проживають у Великобританії, Канаді.  


 
1 коментар: